KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14034478
nr 1403 4478
Bengt Lindström
(1925-2008), Sverige
Oljemålning, Signerad, 1950-tal, Komposition. Olja på duk, 38x46, yttermått inklusive ram: 44x52 cm
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.
Utrop:
12.000 kr
Såld:
13.000 kr
måndag 14 juni 2021
kl 20:17:48
10.000 kr
12.000 kr
11.000 kr
11.500 kr (Budbetjänt)
12.000 kr
12.000 kr (Budbetjänt)
12.500 kr
12.500 kr
12.500 kr (Budbetjänt)
Bengt Lindström
Läs mer om Bengt Lindström